.

 Zgromadzenie

 Sióstr 

 Pasjonistek

Płock - Dom Macierzysty


Nowości na stronie: 
Czuwanie modlitewne
- grudzień 2019r.
- w AKTUALNOŚCI -

Misyjne Lato z Bogiem - Skorzeszyce 2012r.

Mimo, że wakacje już za nami, nigdy dosyć powspominać o nich trochę, by ubarwić monotonię szkolnych zmagań. 

            Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci – w skrócie PDMD, którego działalność na ziemiach polskich trwa od ponad 150 lat, pośród wielorakich form animacji misyjnej, zaleca wakacyjne spotkania dzieci z różnych stron naszego kraju, by wspólnie poznawały – kulturę, trudności życia codziennego, zagrożenia, cierpienia i marzenia swych rówieśników z pięciu kontynentów świata.  

W minione wakacje grupa dzieci z naszej szkoły po kilkuletniej przerwie uczestniczyły w tej formie wypoczynku.  

Misyjne Lato z Bogiem było zorganizowane po raz dwunasty przez Wydział Misyjny Diecezji Kieleckiej od 2 do 7 lipca w Skorzeszycach, gdzie przybyło wraz ze swymi animatorami 150 dzieci z różnych stron Polski. Dzieci przez realizację programu „Wiara darem dla innych” miały możliwość odkryć prawdę – że tylko przez wiarę człowiek uczestniczy w życiu Boga; oraz Bóg przez naszą wiarę uczestniczy w życiu innych ludzi. 

Dzień zaczynaliśmy o 7.30. Centrum dnia stanowiła codzienna Msza Święta wzbogacona barwnymi strojami, rekwizytami, śpiewem i tańcami charakterystycznymi dla poszczególnych kontynentów.                                                                                 

Pozostałą część czasu wśród śpiewu spędzaliśmy na spotkaniach w grupach kontynentalnych, zabawie, konkursach, zawodach sportowych, nie zabrakło też podchodów. Byliśmy również na pielgrzymce na Świętym Krzyżu, gdzie znajdują się relikwie Krzyża na którym umarł Pan Jezus, a także mogliśmy obejrzeć zebrane eksponaty w Muzeum misyjnym. Natomiast w Kałkowie wchodząc na Golgotę poznawaliśmy historię naszego kraju, pamiątki związane ze świętymi i błogosławionymi polakami.