.

 Zgromadzenie

 Sióstr 

 Pasjonistek

Płock - Dom Macierzysty


Nowości na stronie: 
Czuwanie modlitewne
- grudzień 2019r.
- w AKTUALNOŚCI -

Kolędnicy Misyjni 2014– dzieciom w Indiach

  Pragniemy być bliżej dzieci żyjących w Indiach i wspierać je naszą modlitwą i darem materialnym. Chcemy dzielić się z nimi radością, pokojem i nadzieją, jaką pokładamy w Jezusie – powiedział ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, na konferencji prasowej, zapowiadającej akcję Kolędników Misyjnych, która odbyła się w Warszawie 16 grudnia 2014r.
  Kolędnicy misyjni to dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych i modlą się za nich. Odwiedzając rodziny w parafii, mówią o trudnej sytuacji rówieśników w krajach misyjnych i zbierają ofiary.
  Indie są jednym z najludniejszych i najbiedniejszych krajów świata.

Liczba ludności wynosi ponad 1,2 mld. Chrześcijanie stanowią 2% ludności.

Ubóstwo obejmuje aż 35% społeczeństwa. Na ulicach stolicy Indii – New Dehli – żyje ok. 50 tys. bezdomnych dzieci.
  Dzięki pomocy ludzi dobrych serc z całego świata misjonarze mogą dać tym dzieciom schronienie oraz wspierać rozwój duchowy i intelektualny dzieci
i młodzieży w Indiach, aby ich szara codzienność była choć trochę łatwiejsza
i bardziej kolorowa.
  Zwyczaj kolędowania misyjnego narodził się w krajach niemieckojęzycznych, gdzie kolęduje się z okazji uroczystości Trzech Króli.
  W Polsce kolędnicy misyjni wyruszyli z dobrą nowiną po raz pierwszy
w 1993 roku.
  Natomiast uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia Szkolnego Kola Misyjnego wyruszyli na kolędowanie po raz pierwszy.
  W dniach od 28.12.2014r. do 5.01.2015r. radosną Nowinę o Narodzeniu Jezusa zanieśliśmy do instytucji Kościelnych (Kurii Diecezjalnej, Seminarium Duchownego, do Zakonów i na plebanie płockich parafii), do mieszkańców parafii farnej, oraz do naszych braci prawosławnych.

  Kolędowanie Misyjne zakończyliśmy udziałem w IV Płockim Orszaku Trzech Króli.

Dzień I

Dzień III

Dzień IV

Orszak Trzech Króli