.

 Zgromadzenie

 Sióstr 

 Pasjonistek

Płock - Dom Macierzysty


Nowości na stronie: 
Czuwanie modlitewne
- grudzień 2019r.
- w AKTUALNOŚCI -
„Wygnani” przez Ducha

W piątkowy wieczór 2 marca 2012 roku, w kaplicy Domu Macierzystego,  

na wspólnym czuwaniu modlitewnym zgromadzili się Kapłani - ks. kan. Jan Kozłowski - pracownik Sądu Biskupiego, ks. Wojciech Majchrzak SDB, siostry

i osoby świeckie. Modlitwom przewodniczył ks. Wojciech.

Czuwanie rozpoczęliśmy  od zaniesienia do Boga próśb za wstawiennictwem Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej. Siostra Dominika z grupką młodzieży przygotowała nabożeństwo Drogi Krzyżowej i oprawę muzyczną tego wyjątkowego czasu modlitwy. 

Ks. Wojciech pełnił posługę w konfesjonale, wygłosił konferencję i odprawił Mszę Świętą. Przekazał zgromadzonym szereg głębokich refleksji. Przytoczył między innymi wyjątkowe, tłumaczenie ewangelicznego tekstu dotyczącego pobytu Jezusa na pustyni. Znane nam tłumaczenie – „Duch wyprowadził Go na pustynię”(Mk1,12), w wydaniu Biblii z 1599 r. brzmi znacznie bardziej dosadnie – „Duch wygnał Go na pustynię”. Ks. Wojciech korzystając z tego staropolskiego tłumaczenia uświadomił zgromadzonym przynaglenie jakie Bóg, szczególnie w okresie Wielkiego Postu, kieruje do nas. Pan zaprasza na pustynię, by przejąć nad naszym życiem, nad każdym jego obszarem, całkowite panowanie oparte na Jego bezgranicznej i bezwarunkowej miłości. Jezus Jedyny Pan i Zbawiciel uwalnia człowieka z krępujących więzów grzechu. Mieczem swojego słowa przecina wszelkie uwikłania w zło. Kaznodzieja zachęcał do przyjęcia Bożej chrystologiki, która domaga się byśmy w codziennym życiu wiary przyznali Bogu słuszność, to znaczy abyśmy nie poddawali w wątpliwość Bożych zamiarów względem każdego z nas i nie podejrzewali Boga nawet wtedy gdy wprowadza nas w trudną logikę krzyża i cierpienia. Ważne jest, kontynuował ks. Wojciech, każdego dnia, z całkowitym zaufaniem Panu, przyjmować realia życia, również wówczas gdy okażą się studnią bez dna, pełną ciemności i lęku. Taka biblijna studnia może być przygotowanym przez Boga schronieniem przed nieprzyjacielem człowieka (por.2Sm17,18-20). Przysypana ziarnem Bożego słowa i modlitwy czyni nas niewidzialnymi dla wroga. Potrzeba tylko całkowicie zaufać Niebieskiemu Ojcu, który zna nas lepiej niż my samych siebie i wie czego nam potrzeba!  

Czuwanie zakończyła ok. godz. 22.00 - s. Przełożona Kolbena Frąckiewicz, która podziękowała przybyłym za wspólną modlitwę i zaprosiła wszystkich na kolejne spotkanie. Odbędzie się ono 31 kwietnia 2012 roku.